Aksaray’da Sivil Toplum Medya Buluşmaları programı düzenlendi

by Timbir

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından Aksaray’da, Valilik, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası ile Gazeteciler Birliği işbirliğinde; ‘Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programı gerçekleştirildi.

featured

Sivil toplum kuruluşları ile medyanın iletişiminin güçlendirilmesini amaçlayan ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından düzenlenen ‘Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programları sürüyor.

Programlar kapsamında Aksaray’da, Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen Sivil Toplum Medya buluşmaları programına Aksaray Vali Vekili Murat Çağrı Erdinç, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Aksaray İl Müdürü Mahmut Akkuş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Bilal Akgün, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Ünlü, Ankara Forumu Derneği Başkanı ve Koç Holding Resmi İşler Müdürü Obahan Obaoğlu, TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Aksan, TİMBİR Danışma Kurulu Başkanı Veysel Cıncık,  Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, TİMBİR Aksaray Temsilcisi Yaşar Sarıkaya, TİMBİR Nevşehir Temsilcisi İbrahim Uysal, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Zeybek, Aksaray Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Fatih Çiçek ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Sarıkaya: Türkiye Yüzyılında böyle bir çalışmaya öncülük etmek bizler için çok değerli

TİMBİR Aksaray Temsilcisi Yaşar Sarıkaya programın açılışında yaptığı konuşmada Türkiye’nin marka sivil toplum örgütlerinin yer aldığı Aksaray’ın marka değer olmasında büyük emek ve katkıları olduğunu belirtti.

TİMBİR’in Dr. Süleyman Basa, önderliğinde uzun ve meşakkatli bir yol ile Türkiye’de 81 ilde 1000’den fazla haber platformu ile 25 ülkede temsilciliklerinin bir araya geldiği merkezi Ankara’da bulunan güçlü bir oluşum olduğunu söyledi. Sarıkaya şöyle konuştu:

“Cumhuriyet tarihinde medya sektöründe Cumhurbaşkanı imzası ve 6906 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile 7 Mart 2023 tarihinde resmi olarak kurulan ilk Birlik Türk İnternet Medya Birliği’dir.  Böyle büyük bir kuruluşun kurucular Kurulunda yer almak ve Aksaray ilinin koordinesi sağlamak görevinin tarafıma tevdi edilmesi ile birlikte Gazeteciler Birliği olarak çalışma arkadaşlarımla dijital dünyanın topluma anlatımındaki görevimizi yerine getirmek için gayret sarf edeceğimizi buradan sizlere bildirmek isterim. Türkiye Yüzyılında böyle bir çalışmaya öncülük etmek bizler için çok değerli.  Bizlerin yanında olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum”

Dr. Basa: STK’ların kendini kamuoyuna anlatmasına destek oluyoruz

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa da sivil toplum medya buluşmaları programlarını Türkiye’nin farklı bölgelerinde ve farklı şehirlerinde sürdürdüklerini belirterek amaçlarının sivil toplum kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetleri medya ve sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna en doğru içeriklerle aktarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Vali Vekili Erdinç: Yeni çağ bilgi toplumu halini aldı

Aksaray Vali Vekili Murat Çağrı Erdinç ise TİMBİR ve heyetini kentte ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduğunu kaydetti. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun kentteki yatırımlarım takibi için il dışında bulunduğunu ve selamlarını ileten Vali Erdinç şöyle konuştu:

“Ekonomiye bağlı olarak tarih dönemlere isimler veriyor. İnsanların yerleşik hayata geçmesiyle tarım toplumu, yeni icatlar ile birlikte fabrika süreci ile sanayi toplumu karşımıza çıkıyor. Yeni çağ ise İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile bilgi toplumu halini aldı. Sivil toplum kuruluşlarımız son 20 yılda küresel ve yerel politika alanında yapım ve karara alma süreçlerinde rol almaya başladı. Bu önemli bir gelişmedir. Aksaray’daki sivil toplum kuruluşlarımızda kentimizin her alanda gelişmesine önemli katkılar sağlıyor”

Aksaray Vali Vekili Murat Çağrı Erdinç konuşmasının ardından TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’ya cami maketi hediye etti.

Panele geçildi

Açılış konuşmalarının ardından panel oturumuna geçildi. Panelde, Sivil Toplum Örgütlerinin Dijital Kapasitesinin Geliştirilmesi, Dijital İçerik Üretimi, Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi ve İnternet Ortamında Kişisel Verilerin Korunması ve Telif konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Alanında uzmanlar sunum yaptı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Ünlü’nün moderatörlüğünü yaptığı panelde; Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Ankara Forumu Derneği Başkanı ve Koç Holding Resmi İşler Müdürü Obahan Obaoğlu, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammet Kaçar ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Zeybek sunumlar gerçekleştirdi.

Panel daha sonra sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin sorularının yanıtlanması ile son buldu.

# AKSARAY # İÇİŞLERİ BAKANLIĞI # SİVİL TOPLUMLA İL

You may also like

Leave a Comment