GORDİON İçin TİMBİR’e Teşekkür Plaketi

by admin

Ankara’nın Polatlı ilçesinde yer alan Gordion Antik Kenti’nin “UNESCO Dünya Mirası Listesi Adaylık Süreci Bilgilendirme Toplantısı” ATO ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda, Gordion adaylık sürecine verdiği desteklerden dolayı, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’ya teşekkür plaketi verildi.

UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne hazırlanan Gordion Antik Kenti için, Dışişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA), Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Ankara Sanayi Odası (ASO) iş birliği ile toplantı düzenlendi.

Gerçekleştirilen toplantıda, Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Kurucu Genel Başkan’ı Dr. Süleyman Basa’ya Gordion’un UNESCO sürecine olan katkılarından dolayı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz tarafından plaket takdim edildi.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Türkiye’nin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin uluslararası anlamda tanıtımına her zaman destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

You may also like

Leave a Comment