“Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programı Osmaniye’de düzenlendi

by Timbir

Osmaniye’de, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleri ile Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu paydaşlığında, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ev sahipliğinde, Karadeniz Haber Ajansı Derneği (KHAD) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) işbirliğinde “Sivil Toplum Medya Buluşmaları’’ programı gerçekleştirildi.

Osmaniye’de “Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programı düzenlendi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlük Binası’ndaki salonda gerçekleştirilen ‘Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programına Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Adnan Gizlice, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Gökşen, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, TİMBİR Genel Başkan Yardımcıları Cengiz Aksan, Veysel Cıncık, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, Sanko Holding Basın Danışmanı, Gazeteci Cengiz Halil Çiçek ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

MENDERES DEMİR: STK MEDYA İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir Türk Dünyası Film Festivalini medya sivil toplum işbirliğinde hayata geçirdiklerini belirterek sivil toplumla medyanın iç içe olması gerektiğini söyledi.

DR. SÜLEYMAN BASA: PROJEMİZ STK MEDYA İLİŞKİLERİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenledikleri sivil toplum medya buluşmaları programı dolayısıyla Osmaniye’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek amaçlarının sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü projelerin medya yoluyla daha geniş kitlelere ulaştırılması ve toplumsal gelişime katkı sağlamak olduğunu söyledi. Bu amaçla stk-medya ilişkileri ve sosyal medya kullanımı konularını ele aldıklarını vurgulayan Dr. Basa proje ile sivil toplum kuruluşlarının medyada daha görünür olmasını sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

REKTÖR TURGAY UZUN: EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYDUK

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun da sivil toplum medya buluşmaları programına ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek 4’üncü güç olan medya ile ilişkilerin her kurum için önemli olduğuna dikkat çekti.

PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleri ile Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu paydaşlığında, KHAD ve TİMBİR iş birliğinde düzenlenen programda protokol konuşmalarının ardından panele geçildi. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Gökşen’in moderatörlüğündeki panelde, TİMBİR Kahramanmaraş Temsilcisi ve GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Taş, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar ve Sanko Holding Basın Danışmanı Gazeteci Cengiz Halil Çiçek sunumlar gerçekleştirdi.

STK MEDYA İLİŞKİLERİ ELE ALINDI

Sunumlarda; “Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı, Kişisel Verilerin Korunması ve Telif, Kriz Anlarında Medya ve STK İlişkileri, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi” konuları ele alındı.

Program toplu fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

You may also like

Leave a Comment