TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor; Heyet Türk Evi’nde

by Timbir

Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Azerbaycan’da Türkiye Evi (ATEV) ve Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tanzila Rüstemhanlı ve heyeti ile görüştü.

featured

TİMBİR’in Azerbaycan temasları sürüyor

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın yanı sıra TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı Menderes Demir, TİMBİR Dış İlişkiler Kurulu Başkanı ve Azerbaycan Temsilcisi Agil Alesger’in de hazır bulunduğu toplantıda karşılıklı ilişkiler, gelecekteki iki kardeş ülkenin STK’ları arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin daha da genişletilmesine yönelik bir dizi görüşmeler gerçekleştirildi.

Toplantıda ATEV Başkanı Rüstemhanlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Mart 2023’te imzaladığı 6906 sayılı Kararnamesi ile Türk İnternet Medyaları Birliği’nin (TİMBİR) kuruluşu dolayısıyla Dr. Süleyman Basa’yı tebrik etti.

Rüstemhanlı, Azerbaycan ile kardeş Türkiye arasında devletlerarası kültürün yükselişe geçtiği bir ortamda hizmet vermenin, damarlarında Türk kanı taşıyan her insan için gurur meselesi olduğunu söyledi. Tanzila Rustamkhanlı, Azerbaycan Türkiye Evi’nin ve ana faaliyet yönünün her alanda olduğu gibi kardeş Türkiye’nin sivil toplum kuruluşlarıyla çalışma alanında da ortak faaliyetlerden oluştuğunu söyledi.

Dr. Süleyman Basa ise kuruluşun faaliyetleri hakkında detaylı bilgi vererek, ortak projelerin hayata geçirilmesi yönünde verimli ve karşılıklı yarara dayalı iş birliği ilişkileri kurulması konularına değindi.

Toplantıda Türk devletlerinin sivil toplum alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

You may also like

Leave a Comment