Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı STK’lara Önerilerde Bulundu

by Timbir

Sivil Toplum Medya Buluşmaları” Balıkesir’de başladı. Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Süleyman Basa, STK’lara Önerilerde Bulundu

Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı STK’lara Önerilerde Bulundu

Sivil toplum medya buluşmaları, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü destekleri ile Karadeniz Haber Ajansı Derneği (KHAD) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) işbirliğinde “Sivil Toplum Medya Buluşmaları” Balıkesir’de başladı.

Merhaba Gazetesi’ne konuşan, Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa; Balıkesir ve medya buluşmaları ile ilgili cümlelerini aktardı;

Balıkesir’e her ziyaretlerinde büyük bir misafirperverlikle karşılaştıklarını ifade eden Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Balıkesir’in güzellikleri ve insanlarının açık gönüllülüğüne vurgu yaptı. Basa, Balıkesir’in sahil ve iç kesimleriyle özel bir il olduğunu belirterek, her ziyaretlerinde mutluluk duyduklarını söyledi.

Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa: ‘Balıkesir’de Sivil Toplum ve Medya İşbirliği İle Güçleniyor’

Türk İnternet Medya Birliği Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Balıkesir’deki sivil toplum kuruluşlarına yönelik önerilerini paylaştı. Basa, sivil toplum örgütlerinin sivil topluluklardan sivil toplum örgütlerine geçiş sürecinde bulunduğunu belirtti. “Sadece sivil topluluk olarak kalmamalıyız. Sivil toplulukları dernekleri, bu ülkenin gönül neferleri olmalıdır” diyen Basa, bir araya gelerek içlerindeki memleket ve vatan duygularını ortaya çıkarmaları gerektiğini vurguladı.

‘Balıkesir Sivil Toplumda Önemli Bir Konuda’

Basa, Balıkesir’in sivil toplumda önemli bir konumda olduğunu ifade ederek, yereldeki faaliyetleri yakından takip ettiğini belirtti. “Ancak bu faaliyetler, sizin ekranlarınız ve bizim haber sitelerimiz aracılığıyla dünyaya ve Türkiye’ye tanıtabilir. Medya fark ederse toplum da fark eder, medya anlarsa toplum da anlar. Bu basit bir sistemden ibaret” dedi.

Sivil toplum örgütleri, ticaret odası, siyasi parti, dernekler ve vakıfların bir araya gelmesi gerektiğini savunan Basa, bu farklılıkları birleştiren kent konseyi üzerinden medyayı bir araya getirilmesinin Balıkesir’in gücünü daha iyi göstereceğine inandığını dile getirdi.

‘Medya ve Toplum Birliği Sağlanmalı’

Yerel medyanın, bir ilin tanıtım ve kültür, turizm elçisi olduğunu vurgulayan Basa, yerel medyanın, ülkenin en önemli temel yapı taşlarından biri olduğunu belirtti. 15 Temmuz gibi olaylarda yerel medyanın önemini hatırlatan Basa, yerel medya ile yerel sivil toplumun bir araya gelmesinin, iyi bir sinerji yaratacağını düşündüklerini ifade etti.

Basa, Türk İnternet Medya Birliği olarak 7 bölgede benzer projeleri uygulayarak sivil toplum ile medyayı bir araya getirip farkındalık projeleri oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

You may also like

Leave a Comment